Koniec niemieckiej VIVY. Po 25 latach kończy się pewna epoka

Sporo osób jest mocno związanych z tym kanałem muzycznym, bo VIVA w latach 90. wychowała wielu nastolatków. Niestety pod koniec 2018 program zniknie na zawsze...Muzyczne kanały telewizyjne mają już dobre czasy za sobą. Gdy w latach 80. pojawiła się pierwsza stacja muzyczna MTV rozpoczęła się moda na ciekawe klipy muzyczne. Artyści prześcigali się jeśli chodzi o nietuzinkowe teledyski, a pojawienie się w MTV powodowało, że muzyk stawał się od razu rozpoznawalny przez wielu fanów muzyki.
VIVA została wkrótce konkurentem MTV, ale w kolejnym dekadach muzyczne stacje telewizyjne miały słabą sytuację na rynku.

VIVA Polska po 17 latach w październiku 2017 został przekształcony w zupełnie nową stację. Teraz to samo czeka kanał VIVA w Niemczech. Kanał wystartował 1 grudnia 1993 roku jako konkurent MTV i stał się legendarnym programem, który oglądali również Polacy. Po 25 latach kończy się jednak pewna epoka.Koniec VIVA Germany

Viacom International Media Networks, który przejął kanał VIVA w 2004 roku, postanowił jednak, że z powodu słabych wyników oglądalności trzeba uśmiercić program VIVA 31 grudnia 2018 roku. Dotychczas VIVA i Comedy Central współdzieliły jedno pasmo, a muzyczny kanał pojawiał się w godzinach od 2 w nocy do 14:00.

źródło:
https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Koniec-niemieckiej-VIVY-Po-25-latach-konczy-sie-pewna-epoka-23556